Sesebelisoa sa ho Welding sa LHC 2020 le Boom Manipulator bakeng sa Lijana tsa Khatello
✧ Selelekela
1. Boom ea kholomo ea ho tjheseletsa e sebelisoa haholo bakeng sa tora ea moea, likepe tsa khatello le litanka tse ka ntle le tse ka hare tsa ho tjheseletsa seam ea longitudinal kapa ho tjheseletsa girth. E tla etsa hore ho tjheseletsa ka bohona ha ho sebelisoa hammoho le sistimi ea rona ea ho tjheseletsa.
2. Ho sebelisa hammoho le li-positioner tsa ho tjheseletsa ho tla ba bonolo haholoanyane ho tjheseletsa li-flange hape.
3. Ho ya ka bolelele ba dikotwana tsa mosebetsi, re boetse re etsa hore kholomo e be le motheo wa maotwana a tsamayang. Kahoo e fumaneha hape bakeng sa ho tjheseletsa dikotwana tse telele tsa longitudinal seam.
4. Holim'a boom ea kholomo ea welding, re ka kenya mohloli oa motlakase oa MIG, mohloli oa motlakase oa SAW le mohloli oa motlakase oa tandem oa AC/DC hape.
5. Sistimi ea ho phahamisa kholomo ea welding e phahamisa ka ketane ea khokahano e habeli. E boetse e na le sistimi e thibelang ho oa ho netefatsa polokeho ea tšebeliso esita le ketane e robehileng.
6. Mochini oa ho hlaphoheloa ha flux, sebali sa khamera ea ho tjheseletsa le pointer ea laser kaofela lia fumaneha ho etsa welding e iketsang. U ka re romella lengolo-tsoibila bakeng sa video e sebetsang.
✧ Tlhaloso e ka Sehloohong
| Mohlala | Thuto le Bongaka ba MD 2020 |
| Bokgoni ba ho jara boima ba ho qetela ba boom | 250kg |
| Leeto la boom le otlolohileng | 2000 mm |
| Lebelo la boom le otlolohileng | 1000 mm/motsotso |
| Leeto la boom le otlolohileng | 2000 mm |
| Lebelo la ho phahama ha lebelo le otlolohileng | VFD ea 120-1200 mm/motsotso |
| Selaete sa sefapano sa boom end | Enjene ea 100*100 mm |
| Ho potoloha | ±180°Ka letsoho ka senotlolo |
| Tsela ea ho tsamaea | Leeto la enjene |
| Lebelo la ho tsamaea | 2000 mm/motsotso |
| Palo ea li-volts | 380V±10% 50Hz 3Phase |
| Sistimi ea taolo | Taolo ea remoutu Cable ea 10m |
| 'Mala | E etselitsoeng uena |
| Tiisetso | Selemo se le seng |
| Dikgetho-1 | Sesupa-tsela sa laser |
| Dikgetho -2 | Sekirini sa khamera |
| Dikgetho-3 | Mochini oa ho hlaphoheloa oa Flux |
✧ Letšoao la Likarolo tse ling
Bakeng sa kgwebo ya matjhaba, Weldsuccess e sebedisa letshwao lohle le tummeng la dikarolo tse setseng ho netefatsa hore kholomo ya ho welding e hola ka nako e telele e sebediswang. Esita le dikarolo tse setseng di robehile kamora dilemo tse ngata hamorao, mosebelisi wa ho qetela le yena a ka nkela dikarolo tse setseng sebaka habonolo mmarakeng wa lehae.
1. Mofetoleli oa maqhubu o tsoa ho cha ea Damfoss.
2.Motor e tsoa ho mofuta oa Invertek kapa ABB.
3. Dikarolo tsa motlakase ke lets'oao la Schneider.
✧ Sistimi ea Taolo
1. Lebokose la taolo la letsoho le nang le boom up / boom down, boom forward / backward / Cross slides ho lokisa torch ea ho welding ho ea holimo ho tloha ka letsohong le letšehali ho ea holimo, ho fepa ka terata, ho khutlisa terata, Mabone a motlakase le E-stop.
2. Khabinete e kholo ea motlakase e nang le switch ea motlakase, Mabone a Matla, Alamo, Mesebetsi ea ho Seta Bocha le Mesebetsi ea ho Emisa Maemong a Tšohanyetso.
3. Re ka boela ra kopanya rotator ea welding kapa positioner ea welding le kholomo boom ho phethahatsa welding e iketsang.
✧ Merero e Fetileng
Jwalo ka moetsi wa WELDSUCCESS, re hlahisa boom ya kholomo ya ho welding ho tloha ho seha dipoleiti tsa tshepe tsa mantlha, ho welding, kalafo ya mechini, masoba a ho tjheka, kopano, ho penta le teko ya ho qetela.
Ka tsela ena, re tla laola ts'ebetso eohle ea tlhahiso e tlas'a sistimi ea rona ea taolo ea boleng ea ISO 9001:2015. Le ho netefatsa hore moreki oa rona o fumana lihlahisoa tsa boleng bo holimo.











