Sebaka sa ho tjheseletsa sa Lithane tse 20
✧ Selelekela
Sesebediswa sa ho tjheseletsa sa ditone tse 20 ke sesebediswa se boima se sebediswang mesebetsing ya ho tjheseletsa ho beha le ho potoloha disebediswa tse kgolo le tse boima. Se etseditswe ho sebetsana le disebediswa tse boima ba ditone tse fihlang ho tse 20, ho fana ka botsitso, motsamao o laolwang, le ho beha ka nepo nakong ya ditshebetso tsa ho tjheseletsa.
Mona ke likarolo tse ling tsa bohlokoa le litšobotsi tsa positioner ea ho tjheseletsa ea lithane tse 20:
Bokgoni ba ho Jara: Sebaka se kgona ho tshehetsa le ho potoloha di-workpiece tse nang le boima bo boholo ba ditone tse 20. Sena se etsa hore e lokele ho sebetsana le dikarolo tse kgolo le tse boima, tse kang dijana tsa kgatello, ditanka le dikarolo tsa mechini e boima.
Kaho e Matla: Sebaka sa ho tjheseletsa se hahiloe ka thepa e boima le foreimi e tiileng ho netefatsa botsitso le ho tšoarella tlas'a mojaro oa mosebetsi. Sena se kenyelletsa likarolo tse kang motheo o matlafalitsoeng, li-bearing tse boima, le likarolo tsa sebopeho tse matla haholo.
Bokgoni ba ho Beha Sebaka: Sebaka sa ho tjheseletsa sa dithane tse 20 hangata se fana ka dikarolo tse tswetseng pele tsa ho beha sebaka, tse kang ho sekamisa, ho potoloha le ho fetola bophahamo. Ditokiso tsena di dumella ho beha sebaka se setle sa mosebetsi, ho nolofalletsa ho tjheseletsa ka katleho le ka nepo.
Taolo ea ho Potoloha: Sebaka sena se kenyelletsa sistimi ea taolo e lumellang basebetsi ho laola lebelo la ho potoloha le tataiso ea karolo ea mosebetsi ka nepo. Sena se netefatsa boleng bo tsitsitseng le bo ts'oanang ba ho tjheseletsa nakong eohle ea ts'ebetso.
Litšobotsi tsa Polokeho: Polokeho ke taba ea bohlokoa bakeng sa lisebelisoa tsa ho tjheseletsa tse boima. Sebaka sa ho tjheseletsa sa lithane tse 20 se ka kenyelletsa likarolo tse kang tšireletso ea ho jara boima bo feteletseng, mekhoa ea ho emisa ka tšohanyetso, le li-interlock tsa polokeho ho sireletsa mosebelisi le lisebelisoa nakong ea ts'ebetso.
Mohloli o Tšepahalang oa Matla: Ho latela moralo o itseng, sebaka sa ho tjheseletsa sa lithane tse 20 se ka tsamaisoa ke hydraulic, motlakase, kapa motsoako oa litsamaiso ho fana ka torque e hlokahalang le ho nepahala bakeng sa ho potoloha mesebetsi e boima.
Setha sa ho tjheseletsa sa ditone tse 20 se sebediswa haholo diindastering tse kang kaho ya dikepe, tlhahiso ya mechine e boima, tlhahiso ya dikepe tse nang le kgatello, le merero e meholo ya kaho. Se nolofalletsa ho tjheseletsa dikarolo tse boima ka katleho le ka nepo, ho ntlafatsa tlhahiso le boleng ba ho tjheseletsa.
✧ Tlhaloso e ka Sehloohong
| Mohlala | AHVPE-20 |
| Bokgoni ba ho retelehela | Boholo ba 20000kg |
| Bophara ba tafole | 2000 mm |
| Phetoho ea bophahamo ba bohareng | Ka letsoho ka bolt / Hydraulic |
| Enjene ea ho potoloha | 4kw |
| Lebelo la ho potoloha | 0.02-0.2 rpm |
| Enjene e sekamelang | 4 kw |
| Lebelo la ho sekamisa | 0.14rpm |
| Sekhutlo sa ho sekamisa | 0~90°/ 0~120°degree |
| Sebaka se phahameng ka ho fetisisa sa ho ema ka thoko | 200 mm |
| Sebaka se phahameng ka ho fetisisa sa matla a khoheli | 400 mm |
| Palo ea li-volts | 380V±10% 50Hz 3Phase |
| Sistimi ea taolo | Taolo ea remoutu cable ea 8m |
| 'Mala | E etselitsoeng uena |
| Tiisetso | Selemo se le seng |
| Dikgetho | Sekotjana sa ho tjheseletsa |
| Tafole e otlolohileng | |
| Sebaka sa haeteroliki sa li-axis tse 3 |
✧ Letšoao la Likarolo tse ling
Bakeng sa kgwebo ya matjhaba, Weldsuccess e sebedisa letshwao lohle le tummeng la dikarolo tse setseng ho netefatsa hore di-rotator tsa ho welding di phela nako e telele. Esita le dikarolo tse setseng di robehile kamora dilemo tse ngata hamorao, mosebelisi wa ho qetela le yena a ka nkela dikarolo tse setseng sebaka habonolo mmarakeng wa lehae.
1. Mofetoleli oa maqhubu o tsoa ho cha ea Damfoss.
2.Motor e tsoa ho mofuta oa Invertek kapa ABB.
3. Dikarolo tsa motlakase ke lets'oao la Schneider.
✧ Sistimi ea Taolo
1.Ka tlwaelo sebaka sa ho tjheseletsa se nang le lebokose la taolo ya letsoho le switjha ya maoto.
2. Lebokose le le leng la letsoho, mosebetsi a ka laola mesebetsi ea Rotation Forward, Rotation Reverse, Emergency Stop, hape a na le ponts'o ea lebelo la ho potoloha le mabone a motlakase.
3. Khabinete eohle ea motlakase ea tjheseletsa e entsoeng ke Weldsuccess Ltd ka boeona. Lintho tse ka sehloohong tsa motlakase kaofela li tsoa ho Schneider.
4. Ka linako tse ling re ne re etsa sebaka sa ho tjheseletsa ka taolo ea PLC le li-gearbox tsa RV, tse ka sebelisoang hammoho le roboto.
✧ Tswelopele ya Tlhahiso
Jwalo ka moetsi, re hlahisa di-rotator tsa ho tjheseletsa ho tloha ho seha dipoleiti tsa tshepe tsa pele, ho tjheseletsa, kalafo ya mechini, masoba a ho tjhesa, kopano, ho penta le teko ya ho qetela.
Ka tsela ena, re tla laola ts'ebetso eohle ea tlhahiso e tlas'a sistimi ea rona ea taolo ea boleng ea ISO 9001:2015. Le ho netefatsa hore moreki oa rona o fumana lihlahisoa tsa boleng bo holimo.
✧ Merero e Fetileng







